Szlagier w drugiej kolejce

Gminne Rozgrywki Amatorów na Orliku o Puchar Wójta Gminy Oświęcim Bartosza Alberta jeszcze na dobre się nie rozkręciły, a już mieliśmy szlagier. W drugiej kolejce (24.09) na sztucznej trawie piłkarskiego boiska kompleksu sportowego w Brzezince zmierzyły się bowiem drużyny, które najwyżej wygrały swoje spotkania inaugurujące ligowe występy „GRAM na Orliku” Urząd Gminy oraz Wodociągi, a więc lider zmierzył się z wiceliderem i kibice zobaczyli aż 10 bramek!

Pierwsza połowa była wyrównana co odzwierciedla wynik. Na gola strzelonego dla Urzędu Gminy przez Sebastiana Smolarka odpowiedział w podbramkowej „przebijance” Sławomir Lelko, ustalając wynik pierwszej połowy na 1:1. Worek z golami rozwiązał się po przerwie. Co prawda na trafienie Bartłomieja Smolarka odpowiedział jeszcze Bartłomiej Krawczyk wykorzystując rzut karny, podyktowany za faul Piotra Kraja na Łukaszu Gasidle. Po tej straconej bramce „urzędnicy” rozpoczęli szturm i trafieniami Sebastiana Smolarka, Piotra Kraja, ponownie Sebastiana Smolarka i Bartłomieja Smolarka szybko wywindowali prowadzenie swojej drużyny na 6:2. Drużyna Wodociągów ambitnie walczyła jednak do końca i zmniejszyła rozmiary porażki. Po strzale najsprytniejszego w polu bramkowym Wojciecha Jurkowskiego zdobyła trzecią bramkę, a po drugim trafieniu z karnego, tym razem podyktowanego za zagranie ręką, wykorzystanego ponownie przez Bartłomieja Krawczyka minutę przed ostatnim gwizdkiem sędziego Krzysztofa Jakubika, ustaliła wynik.

Urząd Gminy – Wodociągi 6:4 (1:1)

Bramki: S. Smolarek 3, B. Smolarek 2, Kraj – Lelko, Krawczyk 2, Jurkowski.

URZĄD GMINY: Dusik – M. Smolarek, Kraj, B. Smolarek, S. Smolarek, Dziuba – Soboń, Dziuba, Klimas.

WODOCIĄGI: Waliczek – Krawczyk, Bienia, Gasidło, Wanot, Jurkowski – Bisaga, Kosowski, Lelko, Stefański, Winkler, Walus.

A oto wyniki pozostałych spotkań drugiej kolejki, w których także goli nie brakowało:

JT Cleaning – WSO Muzeum 6:0 (2:0).

Bramki: Kulczyk 2, Bojdys, Kaczorowski, Pędziwiatr, Lichota.

OSP Brzezinka – Husarmia 8:2 (4:0)

Bramki: Lichota 3, Ryszka, Lipiak, Jelonek, Rydzoń, Nyderek – Żydzik, Wądrzyk.