Gol na urodziny żony

16 bramek strzelono w trzeciej kolejce Gminnych Rozgrywek Amatorów na Orliku. Co prawda pierwszy mecz rozegrany na sztucznej trawie piłkarskiego boiska kompleksu sportowego w Brzezince nie zapowiadał „gradu goli”, bo spotkanie JT Cleaning – OSP Brzezinka zakończyło się wynikiem 1:0, ale w następnych potyczkach drużyny miał już znacznie lepiej wyregulowane celowniki.

Pierwsze trafienie „GRAM na Orliku” 1 października zapisał na swoje konto Bartłomiej Kaczorowski, uderzając celnie po sprytnym rozegraniu autu i to wystarczyło, żeby JT Cleaning wzbogacił swój dorobek o 3 punkty. Sygnał do ataku w drugim meczu, w którym Urząd Gminy rywalizował z Husarmią dał Piotr Kraj, na co dzień kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych. Nominalny obrońca ruszył do ataku i przeprowadził indywidualną akcję sfinalizowaną przez Sebastiana Smolarka. To był ważny moment spotkania, bo „urzędnicy” długo nie mogli się „wstrzelić”. Sebastian Smolarek trafił w poprzeczkę. Jego śladem poszedł młodszy brat Bartłomiej, a senior rodzinnego tercetu Mirosław zakończył swoją akcję strzałem w słupek. Po pierwszym trafieniu Sebastian Smolarek zaczął już uderzać celnie i to on także podwyższył prowadzenie lidera tabeli na 2:0. Rywale jednak nie zamierzali zrezygnować z walki o korzystny wynik i odpowiedzieli golem Łukasza Szczerbowskiego po rozegranym rzucie rożnym, ustalając wynik pierwszej odsłony na 2:1.

Po przerwie przewaga faworytów była już jednak zdecydowana i została udokumentowana kolejnymi bramkami. Po strzale Zastępcy Wójta Mirosława Smolarka z dystansu przebiegający przez pole karne Skarbnik Gminy Jacek Soboń nie dotknął wprawdzie piłki, ale zmylił bramkarza i Husarmia straciła trzeciego gola. Na 4:1 podwyższył główkując Sebastian Smolarek, a piąta bramka była dziełem Piotra Kraja, który po podaniu od bramkarza wykonał kolejny rajd, minął zwodem ostatniego obrońcę, broniącego dostępu w pole karne i strzelił nie do obrony. Stoper drużyny Urzędu Gminy miał jednak tego dnia wyjątkowy powód do ofensywnych zapędów, bo chciał zadedykować gola żonie Katarzynie... z okazji urodzin i nie zapomniał też o córce Kindze. A pieczęć na zwycięstwie postawił Sebastian Smolarek i z czterema golami w meczu z Husarmią wyszedł na prowadzenie w klasyfikacji strzelców, mając w sumie w swoim dorobku już 7 bramek.

Także w w trzecim meczu, w którym zmierzyły się WSO Muzeum i Wodociągi mieliśmy ostre strzelanie, bo „wodniacy” wygrali 6:2. Wprawdzie pierwszego gola strzelił Krystian Szczepaniak i WSO wyszło na prowadzenie, ale w odpowiedzi Mariusz Bienia trafił trzy raz z rzędu, a po nim jeszcze bramkę dla Wodociągów strzelił Paweł Kosowski. Niewiele dała riposta Krystiana Szczepaniaka, bo Daniel Stefański szybko ponownie wyprowadził Wodociągi na trzybramkowe prowadzenie, a Mariusz Bienia zdobywając swoją czwarta bramkę w tym meczu zakończył ostre strzelanie trzeciej kolejki „GRAM na Orliku”.

Następne bramki i emocje za tydzień.

OSP Brzezinka – JT Cleaning 0:1 (0:1)

Bramka Kaczorowski.

Urząd Gminy – Husarmia 6:1 (2:1)

Bramki: S. Smolarek 4, M. Smolarek, Kraj – Szczerbowski.

WSO Muzeum – Wodociągi 2:6 (1:2)

Bramki: Bienia 4, Kosowski, Stefański – Szczepaniak 2.

Powiązana galeria: