JT Cleaning z Pucharem Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza

Za nami ostatni akord Gminnych Rozgrywek Amatorów o Puchar Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza. Dzień przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy we Francji na sztucznej trawie boiska Orlik w Brzezince zapadły ostateczne rozstrzygnięcia edycji Wiosna 2016.
Zaczęliśmy jednak od walkowera. Zespół Reanimacja drugi juz raz w tej edycji nie zdołał skompletować składu, a to oznaczało, że Abrakadabra wygrała walkowerem 3:0. Najbardziej niepocieszony wśród zwycięzców był Dawid Zieliński, który w poprzednich spotkaniach zdobył 14 bramek i liczył, że w ostatniej kolejce zaatakuje tron króla strzelców zajmowany przez Sebastiana Smolarka z drużyny Urząd Gminy Oświęcim, mającej w ostatniej kolejce już wcześniej wpisany walkower za wygraną 3:0 z Netprintem, który wycofał się na początku rozgrywek. Snajper urzędników obronił więc koronę bez walki mając na koncie 18 trafień.
Na boisko jako pierwsi wybiegli liderujący w tabeli po 6 kolejkach piłkarze JT Cleaning i wbrew oczekiwaniom nie trafili na zacięty opór Husarmii, której szyki pokrzyżowała kontuzja Piotra Kołodziejczyka z pierwszych sekund spotkania. Bez swojego lidera zespół mający jeszcze szanse na trzecie miejsce w tabeli nie był w stanie dotrzymać kroku faworytom i przegrał 1:5. Jako pierwszy już w 3 minucie trafił Jakub Kaczmarczyk, sprytnym zwodem wygrywając pojedynek z bramkarzem, a jego śladem poszli Andrzej Batory w 7 minucie i Bartłomiej Kaczorowski w 18 minucie, ustalając wynik pierwszej połowy na 3:0. Ku zaskoczeniu obserwatorów, po zmienia stron, do głosu doszła jednak Husarmia, która tuż po przerwie miała znakomitą okazję na zdobycie gola, bo Jacek Bielenin wywalczył rzut karny. Henryk Korczyk uderzył jednak z 6 metrów za wysoko. Lepiej z akcji w 23 minucie przymierzył Dariusz Tobiczyk i bramkarz JT Cleanning skapitulował. W odpowiedzi jednak Tomasz Kulczyk w 31 minucie i Kamil Rusocki w 34 minucie strzelili gole pieczętujące mistrzowski tytuł.
Teoretycznie losy rywalizacji o pierwsze miejsce mógł jeszcze zmienić wynik ostatniego meczu Wodociągi - WSO Muzeum, ale pod warunkiem, że "muzealnicy" zostaną rozgromieni przez wicelidera. Nic takiego jednak nie nastąpiło. Wręcz przeciwnie Wodociągi napotkały na zacięty opór znacznie niżej notowanego przeciwnika, który dzielnie walcząc przegrał 1:3. Jako pierwsi na listę strzelców wpisali się: Mariusz Bienia w 8 minucie i Łukasz Gasidło w 10 minucie, ale rywale odpowiedzieli golem Macieja Wasztyla w 17 minucie i na drugą połowę wyszli z nadzieją na odrobienie straty. Ich plany pokrzyżował Mariusz Bienia w 30 minucie strzelając ostatniego gola wiosennej edycji GRAM na Orliku!
A po chwili na boisku pojawili się zawodnicy wszystkich drużyn, które ukończyły rywalizację oraz Wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz, który wręczył nagrody. Zaczął od wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem okazał się Sebastian Smolarek z Urzędu Gminy Oświęcim, najlepszym bramkarzem wybrano Andrzeja Waliczka z Wodociągów, a miano najlepszego zawodnika przyznano Andrzejowi Batoremu z JT Cleaning. Następnie przyszedł czas na uhonorowanie zespołów. Nagrodę za szóste miejsce odebrał kapitan WSO Muzeum Robert Foltyn. Piątą pozycję wywalczyła Abrakadabra - reprezentowana przez Michała Sałaka, a tuż za podium uplasowała się Husarmia z kapitanem Dawidem Zajdą na czele. Brązowy puchar za trzecie miejsce trafił do rąk kapitana Urzędu Gminy Oświęcim zastępcy wójta Mirosława Smolarka, ze srebrnego trofeum cieszył się zespół Wodociągów dowodzony przez Roberta Bisagę, a największy i lśniący złotem puchar Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza w akompaniamencie "strzelającego szampana" odebrał kapitan JT Cleaning Tomasz Kulczyk.
Dziękując zespołom za udział w rozgrywkach w sezonie 2015/2016 Albert Bartosz pogratulował zwycięzcom, docenił pokonanych, zaznaczając, że wygrał... każdy kto aktywnie spędził czas. Jednocześnie zaprosił na kolejną edycję rozgrywek o Puchar Wójta Gminy Oświęcim GRAM na Orliku 2016/2017 zachęcając także do zgłaszania kolejnych drużyn. Przypomnijmy, że w sezonie 2015/2016 w pilotażowym niejako sezonie w sumie zagrało 9 drużyn, a miejsca na boisku wystarczy na znacznie więcej...