GRAM na Orliku... towarzysko

Po oficjalnej ceremonii zakończenia sezonu GRAM na Orliku - Wiosna 2016 boisko w Brzezince wcale nie opustoszało. Pozostali na nim bowiem zawodnicy drużyny Urzędu Gminy Oświęcim, którzy zmierzyli się w towarzyskim meczu z drużyną Policji, która także przymierzała się do występów w rozgrywkach o Puchar Wójta Gminy Oświęcim, ale mając w zespole zbyt dużą ilość zawodników zrzeszonych nie spełniała wymogów regulaminowych.
Spotkanie było interesujące i stało na poziomie potyczek o najwyższe miejsca w ledwo co zakończonym sezonie. Jako pierwsi zaatakowali policjanci i po trafieniu znanego z gry w III-ligowej Sole Oświęcim Adriana Stanka już w 2 minucie wyszli na prowadzenie. Zmobilizowani stratą gola urzędnicy odrobili straty z nawiązką. Sebastian Smolarek wyrównał po "przechwycie". Janusz Baran trafił z dystansu. Po zagraniu Artura Mendyka próbujący interweniować obrońca rywali skierował piłkę do swojej bramki, a po chwili Sebastian Smolarek pewnie wykorzystał rzut karny za zagranie przez rywala piłki ręką w polu karnym i urzędnicy tuż przez zakończeniem pierwszej połowy prowadzili już 4:1!
To jednak nie był ani koniec meczu, ani tym bardziej finał emocji. Policjanci jeszcze przed przerwą po golu Adriana Stanka ruszyli w pościg, a po zmianie stron swoje gole dorzucili Daniel Frączek i Marek Ciborowski, który wyrównał stan meczu na 4:4.Ostatnie minuty gry były więc niezwykle zacięte. Janusz Baran znowu zapewnił urzędnikom prowadzenie, ale Adrian Stanek i Michał Gworek przechylili na moment salę zwycięstwa na stronę Policji. Ostatniego gola po znakomitej akcji, rozpoczętej odebraniem piłki na swojej połowie przez Piotra Folgę, a rozegranej przez Janusza Barana i Sebastiana Smolarka, który dograł futbolówkę przed pustą bramkę, strzelił natomiast Marek Krawczyk i ustalił rezultat na 6:6! Nic więc dziwnego, że obydwie drużyny przy pożegnaniu szybko... umówiły się na rewanż.
URZĄD GMINY OŚWIĘCIM: Jerzy Dusik - Mirosław Smolarek, Piotr Kraj, Piotr Folga, Robert Dziuba, Sebastian Smolarek, Janusz Baran, Artur Mendyk, Marek Krawczyk.
POLICJA: Michał Łaski - Michał Gworek, Marek Ciborowski, Daniel Frączek, Adrian Stanek, Michał Gorczyca, Patryk Bartuś.