Inauguracja rundy wiosennej

O tym, że zima już na pewno się skończyła świadczą nie tylko wysokie temperatury i... kolejka do wymiany opon. Potwierdzeniem nadejścia prawdziwej wiosny jest także rozpoczęcie rozgrywek na Orliku w Brzezince!

Zaczęliśmy w czwartek i od razu informujemy, że jest nas więcej. Co prawda w ostatniej chwili z rozgrywek wycofała się drużyna OSP Brzezinka, to do zespołów, które rywalizowały w rundzie jesiennej dołączyły dwie nowe. Husarmia rozdzieliła się bowiem na dwa teamy i obok starej nazwy pojawiła się nowa – Reanimacja. Natomiast drugim beniaminkiem jest Netprint. O tym jaka jest siła nowych ekip przekonaliśmy się 7 kwietnia na sztucznej murawie boiska przy ulicy Sportowej gdzie rozegrana została 1 runda Pucharu Ligi – Wiosna 2016.

Kluczem do zestawienia par była kolejność ustalona podczas Pucharu Ligi – Jesień 2016, kiedy to wygrał Urząd Gminy, a za nim uplasowały się: 2. Wodociągi, 3. JT Cleaning, 4. WSO Muzeum, 5. OSP Brzezinka, 6. Husarmia. Pierwszy zagrał więc z szóstym, trzeci z czwartym, a drugi, który miał się zmierzyć z czwartym, wygrał walkowerem, bo 5 minut przed pierwszym gwizdkiem Adama Draczyńskiego, który na swoim sędziowskim koncie ma ponad 3600 spotkań, OSP Brzezinka zakomunikowała, że wycofuje się z rozgrywek. Natomiast na deser mieliśmy potyczkę beniaminków.

Ale po kolei. Po odgwizdaniu przez sędziego walkowera w pierwszym z zaplanowanych spotkań i automatycznym awansie Wodociągów do grupy finałowej, przyszedł czas na pierwsze bramki. W spotkaniu Urząd Gminy Oświęcim – Husarmia już 2 minucie gry, najskuteczniejszy jesienią Sebastian Smolerk sprytnym strzałem zaskoczył bramkarza rywali. Przed zmianą stron drugiego gola dorzucił Marek Krawczyk. Ostre strzelanie zaczęło się po przerwie, bo swoje bramki zdobyli: zmagający się z urazem Kierownik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych Piotr Kraj, Skarbnik Gminy Jacek Soboń, który po strzale w słupek, szybko poprawił celownik, ponownie Marek Krawczyk i Sebastian Smolarek oraz Sekretarz Gminy Robert Dziuba, który finalizując zespołową akcję ustalił wynik na 7:0.

Jako trzeci do grupy finałowej przebił się zespół JT Cleaning, który wygrał 4:0 z WSO Muzeum. Autorami zwycięskich trafień okazali się: Jakub Bojdys, Andrzej Batory, Kamil Rusocki i Mariusz Ryba. W tym meczu arbiter pierwszy raz wiosną sięgnął także po żółty kartonik, którym został ukarany bramkarz „muzealników” Robert Foltyn.

Bramek nie zabrakło także w ostatnim meczu dnia, w którym Reanimacja 5:1 pokonała Netprint. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Łukasz Sporysz, Artur Wądrzyk, Paweł Żydzik, Paweł Szulc, Krzysztof Więcek, a honorowe trafienie dla Netprintu zapisał na swoje konto Tomasz Kuwik, ustalając rezultat.

W ten sposób poznaliśmy wiec cztery zwycięskie zespoły, które 14 kwietnia zagrają o miejsca 1-4, a pokonani rywalizować będą o pozycje 5-7. Chyba, że w najbliższych dniach zgłosi się jeszcze kolejna nowa drużyna i na „przywitanie z Orlikiem” dołączy do grupy pokonanych, a tydzień później przystąpi już do regularnych rozgrywek ligowych. Czekamy na potwierdzenie.

Wyniki I rundy Pucharu Ligi (7.04):

Wodociągi – OSP Brzezinka 3:0 walkower.

Urząd Gminy Oświęcim – Husarmia 7:0 (2:0)

Bramki: S. Smolarek 2, Krawczyk 2, Kraj, Soboń, Dziuba.

JT Cleaning – WSO Muzeum 4:0 (2:0)

Bramki: Bojdys, Batory, Rusocki, Ryba.

Reanimacja – Netprint 5:1 (3:0)

Bramki: Sporysz, Wądrzyk, Żydziuk, Szulc, Więcek – Kuwik.

Szczegółowy terminarz II rundy zostanie ustalony w poniedziałek (11.04). Do tego dnia czekamy bowiem na zgłoszenie do rozgrywek nowej drużyny. Ramowy plan spotkań wygląda jednak następująco: od godziny 18.00 grać będą zespoły pokonane w I rundzie, a od godziny 19.30 finaliści.