Puchar Ligi dla Urzędu Gminy Oświęcim

Finałowa faza rozgrywek GRAM na Orliku o Puchar Ligi – Jesień 2015 miała swoją niespodziankę. W rywalizacji drużyn, które na sztucznej trawie piłkarskiego boiska Kompleksu Sportowego Orliku w Brzezince przegrały w pierwszej rundzie i 29 października walczyły o miejsca 4-6, wszystkich zaskoczył zespół WSO Muzeum. W ligowych zmaganiach „muzealnicy” nie zdobyli przecież ani jednego punktu. Wyciągnęli jednak wnioski z porażek i tym razem swoje występy rozpoczęli od remisu. Na pierwszego gola strzelonego przez Macieja Wasztyla Husarmia odpowiedziała bowiem trafieniem Artura Wądrzyka, który ustalił wynik spotkania na 1:1, ale drużyna WSO zapisała na swoje konto pierwszy punkt tej jesieni. W drugim meczu dnia kibice przeżyli największą huśtawkę nastrojów. Husarmia grając z OSP Brzezinka znowu zaczęła mecz od straty gola, bo Mateusz Nowak ulokował piłkę w siatce, ale nie tylko wyrównała po trafieniu Przemysława Cechowicza. Poszła jeszcze za ciosem i po bramkach Pawła Żydzika i Artura Wądrzyka prowadziła już 3:1. Wtedy jednak do ataku ruszyli strażacy i Jakub Chowaniec z karnego strzelił kontaktową bramkę, a Maciej Biesik wyrównał na 3:3. Po chwili Jakub Chowaniec jeszcze raz znalazł sposób na bramkarza rywali, a Witold Rydzoń zapewnił strażakom dwubramkowe prowadzenie. Ostatni zryw Husarmii i trafienie Artura Wądrzyka zmniejszyło jedynie rozmiary zwycięstwa OSP na 5:4. Wydawało się więc, że najwyżej sklasyfikowany w lidze zespół w pucharowej rywalizacji „dolnej trójki” jest na dobrej drodze do wygrania walki o czwarte miejsce, ale wtedy właśnie drużyna WSO Muzeum sprawiła niespodziankę. Maciej Wasztyl ponownie otworzył listę strzelców, na którą finalizując kontrę wpisał się także znany przed laty hokeista Unii Kazimierz Jarnot. A gdy Jakub Chowaniec strzelił kontaktowego gola Przemysław Stachura także znalazł sposób na bramkarza OSP i postawił pieczęć na zwycięstwie 3:1. Dzięki pierwszej w tym sezonie wygranej zespół WSO Muzeum zajął ostatecznie czwarte miejsce w GRAM na Orliku o Puchar Ligi – Jesień 2015, wyprzedzając OSP Brzezinkę i Husarmię.

To była jednak tylko przygrywka do emocji, które towarzyszyły rywalizacji o pierwsze miejsce. Drużyna JT Cleaning zaczęła spotkanie z Wodociągami od celnego uderzenia Bartłomieja Kaczorowskiego. Wyrównał Bartłomiej Krawczyk trafiając z rzutu wolnego, a kolejne gole dla „wodniaków” strzelili: Mariusz Bienia dwa razy z rzędu wpisując się na listę strzelców, Piotr Banot i Sławomir Lelko. Podbudowani zwycięstwem 5:1 zawodnicy Wodociągów stawili zacięty opór drużynie, która w tym sezonie nie straciła jeszcze punktu. Urząd Gminy Oświęcim, jak na faworyta przystało, odparł ataki rywali. Sebastian Smolarek jako pierwszy ulokował piłkę w siatce, a po nim Bartłomiej Smolarek sfinalizował ofensywną akcję wyprowadzoną przez stopera Piotra Kraja i gol Mariusza Bieni tylko zmniejszył rozmiary wygranej faworytów na 2:1. Także w ostatnim meczu dnia „urzędnicy” okazali się lepsi wygrywając 5:1 z JT Cleaning. Bartłomiej Smolarek znowu rozpoczął strzelanie, a prowadzenie podwyższył ofensywnie usposobiony tego dnia obrońca Piotr Kraj. Kontaktowy gol strzelony przez Bartłomieja Kaczorowskiego podrażnił tylko najlepszy zespół rozgrywek na Orliku czego efektem były kolejne gole braci Smolarków. Sebastian podwyższył na 3:1, Bartłomiej odebrał rywalom nadzieję strzelając czwartego gola, a pieczęć na zwycięstwie postawił najskuteczniejszy strzelec „orlikowych” rozgrywek Sebastian, który zakończył rundę jesienną z dorobkiem 17 goli w lidze oraz 5 w występach pucharowych. Najważniejsze jest jednak to, że jego strzeleckie popisy przełożyły się na sukces zespołu, który po ostatnim gwizdku sędziego Krzysztofa Jakubika odebrał gratulacje od patronującego rozgrywkom na Orliku Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza, a jego syn Igor wręczył pamiątkową statuetkę kapitanowi drużyny Urzędu Gminy Oświęcim Mirosławowi Smolarkowi. Pokonane w finale zespoły Wodociągów – drugie miejsce i JT Cleaning – trzecia pozycja także zasłużyły na gratulacje i brawa.

W ten sposób Gminne Rozgrywki Amatorów na Orliku w 2015 roku dobiegły końca. Na kolejne mecze na sztucznej trawie w Brzezince trzeba będzie poczekać do wiosny...

A oto wynik meczów (grano 1x25 minut) fazy finałowej GRAM na Orliku o Puchar Ligi – Jesień 2015:

Grupa 4-6:

WSO Muzuem – Husarmia 1:1

Bramki: Wasztyl – Wądrzyk.

Husarmia – OSP Brzezinka 3:5

Bramki: Cechowicz, Żydzik, Wądrzyk 2 – Nowak, Chowaniec 2, Biesik, Rydzoń.

OSP Brzezinka – WSO Muzeum 1:3

Bramki: Chowaniec – Wasztyl, Jarnot, Stachura.

Żółta kartka Pielesz (WSO Muzeum).

1. WSO Muzeum 2 4 4:2

2. OSP Brzezinka 2 3 6:7

3. Husarmia 2 1 5:6

Grupa 1-3:

JT Cleaning – Wodociągi 1:5

Bramki: Kaczorowski – Krawczyk, Bienia 2, Banot, Lelko.

Wodociągi – Urząd Gminy Oświęcim 1:2

Bramki: Bienia – S. Smolarek, B. Smolarek.

Urząd Gminy – JT Cleaning 5:1

Bramki: B. Smolarek 2, Kraj, S. Smolarek 2 – Kaczorowski.

1. Urząd Gminy 2 6 7:2

2. Wodociągi 2 3 6:3