Wielkie emocje na koniec rundy

Runda jesienna Gminnych Rozgrywek Amatorów na Orliku o Puchar Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza dobiegła końca. W ostatnim tegorocznym meczu na sztucznej trawie boiska w Brzezince lider JT Cleaning wygrał 6:5 z Wodociągami, które wysoko zawiesiły poprzeczkę obrońcy mistrzowskiego tytułu.

Zaczęło się po myśli faworytów, którzy w 3 minucie, po faulu Pawła Kosowskiego na Andrzej Batorym, wykorzystali rzut karny. Skutecznym strzelcem okazał się Michał Płaczek, który także w 7 minucie pokonał bramkarza rywali. Ci odpowiedzieli w 12 minucie golem Mariusza Bieni, a co najważniejsze, od początku drugiej połowy, ruszyli do ataku. W 23 minucie na 2:2 wyrównał Bartłomiej Krawczyk, a gdy w 26 minucie Dawid Winkler i w 28 minucie Robert Bisaga dorzucili swoje trafienia zapachniało niespodzianką. Wynik 4:2 dla Wodociągów utrzymał się jednak „tylko” do 31 minuty, bo wtedy Grzegorz Mroczka strzelił kontaktowego gola, a w 34 minucie Andrzej Batory wyrównał na 4:4.

Ostatnie sekundy spotkania były niezwykle zacięte. Jakub Bojdys w 37 minucie zapewnił prowadzenie drużynie JT Cleaning, a Łukasz Gasidło w 39 minucie kolejny raz doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo (czytaj bramka) należało jednak do Andrzeja Batorego, który po solowej akcji w 40 minucie zadał decydujący cios i zapewnił swojej drużynie „zimowanie w fotelu lidera”. Tyle samo punktów ma co prawda zespół Urzędu Gminy Oświęcim, ale w bezpośrednim meczu „urzędnicy” przegrali 3:4 i na drugiej pozycji muszą czekać na rundę wiosenną. Na podium pozostał zespół SKANDaliści, a punkt mniej ma drużyna Wodociągów. To wszystko już teraz oznacza, że runda wiosenna będzie niezwykle interesująca, ale póki co drużyny udały się na zimowy odpoczynek...