Na dwóch biegunach

Poniedziałkowe mecze w ramach Gminnych Rozgrywek Amatorów na Orliku o Puchar Wójta Urzędu Gminy Alberta Bartosza można nazwać spotkaniami na dwóch biegunach. W pierwszej potyczce zmierzyły się bowiem drużyny, które jeszcze w tym sezonie nie zdobyły ani jednego punktu, czyli ZMSP Oświęcim i WSO Muzeum. Po nich na sztucznej murawie boiska w Brzezince zameldowały się natomiast zespoły, które jeszcze nie straciły ani jednego punktu, czyli JT Cleaning i Urząd Gminy Oświęcim.

Po pierwszym meczu możemy powiedzieć, że już tylko „muzealnicy” zostali na placu boju bez punktu. ZMSP wygrał bowiem 4:1. Pierwszego gola dla oświęcimian strzelił Paweł Szulc sprytnie w polu karnym rywali wślizgiem atakując uciekającą piłkę. Prowadzenie w 23 minucie podwyższył Łukasz Topa, czyli najlepszy strzelec drużyny „pomarańczowych”, a gdy przeciwnicy odpowiedzieli kontaktową bramką, zdobytą przez Pawła Kaima w 31 minucie, to natychmiast Piotr Sobala sfinalizował kontrę, a w 33 minucie Grzegorz Lipowiecki strzałem z bliska przypieczętował pierwsze w tym sezonie zwycięstwo swojej drużyny.

W drugim spotkaniu emocji było znacznie więcej. JT Cleaning zaatakował od pierwszych minut i choć osiągnął przewagę nie potrafił jej udokumentować golem. Dopiero gdy „urzędnicy” ruszyli do ataku, to obrońcy mistrzowskiego tytułu w 10 minucie wyprowadzili zabójczą kontrę zakończoną trafieniem Kamila Rusockiego. Rozmiary prowadzenia podwoił Andrzej Batory w 15 minucie pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za ręką Mirosława Smolarka. Urząd Gminy odpowiedział, gdy po żółtej kartce dla Krzysztofa Kuśmierza, rywale grali w osłabieniu. Bartłomiej Smolarek w 17 minucie przymierzył bowiem z 9 metra, ale natychmiastową ripostą popisał się Kamil Rusocki i w 18 minucie strzelił swojego drugiego gola w tym meczu, a jego śladem w 19 minucie poszedł Bartłomiej Smolarek, posyłał piłkę w okienko, po sprytnie rozegranym rzucie rożnym, wykonanym przez Janusza Barana.

Nic więc dziwnego, że po takim ostrym strzelaniu na zakończenie pierwszej połowy wszyscy czekali z niecierpliwością na wydarzenia po przerwie. Goniący wynik urzędnicy zaczęli coraz mocniej atakować i choć z celnością mieli problemy to w 27 minucie po akcji rozpoczętej przez Piotra Kraja, Sebastian Smolarek w sytuacji sam na sam „przestrzelił” bramkarza rywali i doprowadził do wyrównania. Ostatnie słowo należało jednak do Grzegorza Mroczki, który strzałem w krótki róg ustalił wynik na 4:3 dla JT Cleaning. Co prawda urzędnicy do końca atakowali zaciekle, a w ostatniej minucie wycofali nawet bramkarza grając szóstką zawodników w polu, ale nie zdołali ulokować piłki w siatce, a to oznacza, że z kompletem punktów po 5 kolejkach mamy już tylko jeden zespół JT Cleaning.

A my do zakończenia 5 kolejki mamy jeszcze jeden mecz, który na prośbę Wodociągów i za zgodą SKANDalistów zostanie rozegrany w czwartek o godzinie 19.00.

ZMSP Oświęcim – WSO Muzeum 4:1 (1:0)

Bramki: Paweł Szulc 9, Łukasz Topa 23, Piotr Sobala 32, Grzegorz Lipowiecki 33 – Paweł Kaim 31.

Żółta kartka Marcin Makoś (ZMSP Oświęcim).

Urząd Gminy Oświęcim – JT Cleaning 3:4 (2:3)

Bramki: Bartłomiej Smolarek 17, Bartłomiej Smolarek 19, Sebastian Smolarek 27 – Kamil Rusocki 10, Andrzej Batory 15, Kamil Rusocki 18, Grzegorz Mroczka 36.

Żółta kartka Krzysztof Kuśnierz (JT Cleaning).