Deszczowa kolejka na koniec rundy jesiennej

Gminne Rozgrywki Amatorów na Orliku o Puchar Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza dotarły do półmetka. Jak przystało na finał rundy jesiennej mecze na piłkarskim boisku Kompleksu Sportowego w Brzezince 15 października toczyły się w... deszczu.

Na „pierwszy ogień” poszły drużyny Wodociągów i Husarmii, mającej po czterech kolejkach zaledwie 1 punkt mniej od bezpośrednich rywali, którzy na śliskiej, zroszonej sztucznej murawie udowodnili jednak, że woda w nazwie zespołu... zobowiązuje do dobrej postawy i wygrali 4:0. Listę strzelców otworzył Łukasz Gasidło, a jeszcze przed przerwą jego śladem poszedł Mariusz Bienia. Także po przerwie zespół Wodociągów strzelił dwa gole, bo po trafieniu Pawła Kosowskiego, ponownie Mariusz Bienia pokonał bramkarza Husarmii i ustalił wynik, dający awans na drugie miejsce w tabeli.

Najbardziej zacięty był drugi mecz, w którym zajmujący ostatnie miejsce w klasyfikacji zespół WSO Muzeum, grając z OSP Brzezinka, udowodnił, że z każdym spotkaniem nabiera „orlikowego” doświadczenia. Co prawda strażacy po sprytnie rozegranym aucie sfinalizowanym przez Witolda Sztafińskiego wyszli na prowadzenie, ale Jacek Stachnik odpowiedział trafieniem po rzucie rożnym i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po przerwie o ostatecznym rezultacie zadecydował strzał Mateusza Nowaka i choć do końca trwała zażarta walka drużyna OSP Brzezinka wygrała 2:1, awansując na czwartą pozycję w tabeli. Ma wprawdzie tyle samo punktów co Husarmia, ale wygrała bezpośrednie spotkanie.

Najwięcej bramek padło natomiast w ostatnim spotkaniu dnia. Mający już zapewniony tytuł mistrza półmetka zespół Urzędu Gminy Oświęcim od bardzo mocnego uderzenia rozpoczął mecz z przystępującym do spotkania w roli wicelidera JT Cleaning. Najlepszy strzelec GRAM na Orliku Sebastian Smolarek błyskawicznie rozpoczął „bramkobranie”, a wynik rósł jak grzyby po deszczu. Jacek Soboń dorzucił swojego gola, a następnie Sebastian Smolarek skompletował hat-trick i było już 4:0 gdy Łukasz Płatek płaskim strzałem w długi róg ustalił wynik pierwszej połowy. Po przerwie niespodziewanie przewaga lidera zaczęła maleć, bo najpierw Łukasz Płatek zamknął zespołową akcję drużyny JT Cleaning, a następnie Bartłomiej Kaczorowski mocnym strzałem w okienko zdobył kontaktową bramkę. Od czego jednak w zespole Urzędu Gminy jest najlepszy strzelec? Od strzelania! I gdy rywale już mieli nadzieję na wyrównanie Sebastian Smolarek dobitką po strzale Jacka Sobonia w słupek zdobył swoją czwartą w tym meczu, a siedemnastą w rundzie jesiennej bramkę. Natomiast pieczęć na zwycięstwie 6:3 postawił Piotr Kraj, który po przejęciu piłki na środku boiska ruszył z ofensywną akcją i po zagraniu Jacka Sobonia sfinalizował ją strzałem z najbliższej odległości.

Rozegranie ostatniej kolejki rundy jesiennej nie oznacza jednak, że uczestnicy GRAM na Orliku wieszają buty na kołkach. Przed nimi jeszcze dwa czwartki pełne emocji. 22 października bowiem rozegrana zostanie runda kwalifikacyjna Pucharu Ligi Jesień 2015, a 29 października przyjdzie czas na finałowe rozstrzygnięcia i dopiero wtedy będzie można pomyśleć o zimowym odpoczynku...