Ostatni mecz 3ciej kolejki

Bartłomiej Smolarek show!

Na zakończenie 3 kolejki Gminnych Rozgrywek Amatorów na Orliku doszło do najciekawszego spotkania tej serii. Wicemistrz poprzedniej rundy, czyli zespół Wodociągów zmierzył się bowiem na sztucznej trawie boiska w Brzezince z Urzędem Gminy Oświęcim, plasującym się na pozycji lidera. Miał to być także pojedynek dwóch czołowych snajperów, bo król strzelców minionego sezonu Sebastian Smolarek stanął naprzeciwko Mariusza Bieni. Ich starcie zakończyło się remisowo, bo obaj strzelili po jednym golu i obaj znaleźli się w cieniu Bartłomiej Smolarka.

„Bartman”, jak po ostatnim gwizdku sędziego ochrzcili go koledzy z zespołu, dotarł na mecz z lekkim poślizgiem, ale gdy tylko pojawił się na placu gry w 6 minucie spotkania, to od razu, w pierwszym kontakcie z piłką pokazał, że to będzie jego mecz. Przyjął futbolówkę, odwrócił się i płaskim strzałem z dystansu ulokował piłkę w siatce tuż przy słupku. Co prawda Mariusz Bienia w 12 minucie zakończył solową akcję trafienie w długi róg, ale Bartłomiej Smolarek w 16 minucie tak uderzył z rzutu wolnego, że Janusz Baran dobitką z bliska znowu zapewnił Urzędowi Gminy prowadzenie, a w 19 minucie tym razem z autu Bartłomiej Smolarek uderzył w kierunku bramki, a interweniujący bramkarz Wodociągów po rękach przepuścił piłkę do siatki.

Po pierwszej połowie było więc 3:1, a po zmianie stron Bartłomiej Smolarek zaczął grę od... pechowej interwencji pod swoją bramką. W 24 minucie gry próbując wybić piłkę dośrodkowaną przez Mariusza Bienię, który wykonywał rzut rożny, snajper urzędników tak niefortunnie kopnął futbolówkę w polu karnym, że trafił nią w swoją rękę i „nastrzelił” gola samobójczego. Kiedy jednak Wodociągi zaatakowały próbując doprowadzić do remisu to Bartłomiej Smolarek natychmiast wyprowadził kontrę sfinalizowaną w 27 minucie przez starszego brata Sebastiana Smolarka, a w 30 minucie podsumował swój znakomity występ golem z kategorii „stadiony świata”. Przedarł się z lewego skrzydła na prawą stronę boiska i huknął z 20 metrów w okienku długiego rogu. W ten sposób ustalił wynik meczu na 5:2 dla drużyny Urzędu Gminy Oświęcim, która po trzech kolejkach z kompletem punktów (tak samo jak JT Cleaning) przewodzi w tabeli.