Gol przed narodzinami córeczki

Gminne Rozgrywki Amatorów na Orliku o Puchar Wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza weszły w decydującą fazę. W przedostatniej kolejce rundy jesiennej zawodnicy wybiegli 8 października na sztuczną murawę kompleksu sportowego w Brzezince w przyspieszonym rytmie, żeby zdążyć... na wieczorny mecz w ramach eliminacji Mistrzostw Europy Szkocja – Polska. Zdążyli, a przy okazji sami przeżyli piłkarskie emocje.

Już w pierwszym spotkaniu Husarmii z WSO Muzeum rywalizacja była niezwykle zacięta, a o zwycięstwie „uskrzydlonych” zadecydowała kontra sfinalizowana w drugiej połowie przez Pawła Żydzika. Kapitan Husarmii wyrwał się na chwilę z domowych pieleszy opuszczając żonę oczekującą narodzin córeczki, ale szybko do niej wrócił i miał się czym pochwalić, bo zwycięstwo 1:0 pozwoliło jego drużynie awansować na czwartą pozycję w tabeli.

Na drugim i trzecim miejscu pozostały zespoły JT Cleaning i Wodociągi, które w drugim spotkaniu czwartej kolejki GRAM na Orliku zremisowały 2:2, bezpośrednią potyczkę. I tym razem po bezbramkowej pierwszej połowie gola strzelił kapitan, bo wynik otworzył „dowódca” JT Cleaning Tomasz Kulczyk, ale to nie było jedyne trafienie tego meczu. Wyrównał bowiem Wojciech Jurkowski, a końcówka należała do Jakuba Kaczmarczyka. Najpierw tak niefortunnie interweniował pod swoją bramką, że odbita od niego piłka wpadła do siatki i strzelił gola samobójczego, a drużyna Wodociągów wyszła na prowadzenie. Ale błyskawicznie Jakub Kaczmarczyk ruszył do ataku i ulokował futbolówkę w bramce rywali ustalając wynik spotkania.

Najbardziej jednostronny był ostatni mecz, w którym Urząd Gminy „zgasił” OSP Brzezinka, wygrywając 7:1 i zapewniając sobie mistrzostwo jesieni. Co prawda strażacy zebrali liczną drużynę, a urzędnicy tym razem mieli do dyspozycji tylko jednego rezerwowego, ale to nie kondycja zadecydowała o końcowym wyniku. Po zagraniu Piotra Kraja Sebastian Smolarek szybko rozwiązał bowiem worek z bramkami. Raz za razem na bramkę OSP sunęły ataki, które choć nie wszystkie zostały sfinalizowane, pozwoliły liderowi wysoko wygrać pierwszą połowę. Sebastian Smolarek podwyższył rezultat. Jego kanonadę przerwał na moment młodszy brat Bartłomiej, a następnie Sebastian skompletował hat-trick i było już 4:0, gdy Bartłomiej Nyderek sfinalizował akcję zespołu z Brzezinki. Dodajmy przy okazji, że w tej kontrze duży udział miał... sędzia Krzysztof Jakubik, który zastosował przywilej korzyści i nie odgwizdał faulu na środku boiska. Pozwolił dokończyć drużynie OSP kontynuować grę i to przyniosło honorowe trafienie.

Po przerwie, choć gra zdecydowanie się zaostrzyła, strzelał już tylko Sebastian Smolarek, który z drugim hat-trickiem, zakończył mecz mając na koncie pół tuzina goli strzelonych strażakom, a w sumie ma już w swoim dorobku 13 bramek i w rywalizacji o koronę króla strzelców nie ma sobie równych. A kolejną okazję do wzbogacenia snajperskiego konta będzie miał 15 października, kiedy to GRAM na Orliku dotrze do półmetka sezonu 2015/2016.